5 NAWYKÓW SKUTECZNEGO SPRZEDAWCY

Jak co roku każdy handlowiec rozpoczyna styczeń od solidnych postanowień wykonywania większej ilości telefonów, umawiania większej liczby spotkań i skuteczniejszego zamykania sprzedaży. Niestety początkowa determinacja szybko ustępuje rzeczywistości, która brutalnie rzuca kłody pod nogi. Wizja sukcesu sprzedażowego, która jeszcze niedawno wydawała się realna, zaczyna przytłaczać, a wyniki, które nie pokrywają się z założeniami, zaczynają doprowadzać do frustracji. Dlaczego tak się dzieje? Powodem może być brak wystarczająco mocnego powodu, który pozwoliłby Ci wytrwać w postanowieniu. Przekonanie, że trzeba osiągnąć określony wynik, bo został on przez kogoś narzucony, nigdy nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Bez zrozumienia co i dlaczego chcesz osiągnąć, wytrwanie w ambitnym postanowieniu jest wręcz niemożliwe. Przeszkodą mogą być również stare nawyki, które są wciąż powielane. Zwłaszcza w słabszych chwilach sprzyjają one odtwarzaniu utartych schematów. Jak więc osiągnąć postawione przed sobą plany sprzedażowe?

Oto 5 nawyków skutecznego handlowca:

1. Planowanie. Nieprzypadkowo wymieniam je jako pierwsze, bowiem każdy dzień pracy sprzedawcy powinien być rozpoczynany od planowania. Dzięki temu Twoja praca będzie lepiej zorganizowana, a działania podejmowane przez resztę dnia, będą skoncentrowane na osiągnięciu określonych celów.

2. Stawianie na jakość. Koncentrując się na klientach o największym potencjale zakupowym oszczędzasz swój czas, a sam proces sprzedaży kosztuje Cię mniej wysiłku. Nie ilość, a jakość ma kluczowe znaczenie.

3. Znajomość wskaźników efektywności. Ta wiedza pozwala na określenie, czy Twoje działania idą w dobrym kierunku. Jeśli masz wątpliwości co do skuteczności dotychczasowych metod, zaglądaj do nich jak najczęściej.

4. Wyciąganie wniosków. Skoro znasz już swoje cyfry, to systematycznie analizuj osiągane wyniki. Wyciągaj na ich podstawie wnioski, które działania przynoszą efekty, a które wymagają poprawy. Nawet jeśli miesiąc zakończysz sukcesem, poświęć czas na to, aby zastanowić się, co następnym razem można zrobić jeszcze lepiej.

5. Świętowanie sukcesów. Postępując według poprzednich 4 punktów, zauważysz poczynione postępy. Ciesz się nimi, celebruj nawet najmniejszy sukces i czerp z nich motywację.

Handlowcu, to czas, abyś zrobił rachunek sumienia i odpowiedział sobie, czy wszystkie wymienione powyżej 5 punktów dotyczy także Ciebie. Jeśli nie, to zastanów się, co wymaga poprawy i nad czym należy popracować. Jeśli jednak podpisujesz się pod wszystkimi punktami, to gratulacje! Jesteś na najlepszej drodze do sukcesu, a może już masz go w kieszeni?

2019-08-16T15:16:18+00:00Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl